Ošetření Osteodynamikou® u dětí - informace pro rodiče

Vážení a milí rodiče, děkuji Vám za důvěru a níže přikládám důležité informace k ošetření dětí Osteodynamikou® .

Před ošetřením Osteodynamikou® :

  • Je potřeba, aby dítě nebylo v danou dobu zrovna nemocné (viróza či jiné infekce, horečky apod.) a aby nebylo krátce po očkování či před očkováním (ideální je dodržet rozestup 4 - 6 týdnů).

  • Ačkoliv se jedná o velmi jemné a šetrné techniky, je potřeba rodiče dopředu upozornit, že miminka a malé děti mohou terapii proplakat, zejména pokud jsou přítomny blokády, kdy jsou tkáně předrážděné.

Při ošetření Osteodynamikou® :

  • Je důležitá blízkost rodiče či rodičů, jejich klid a důvěra v terapeuta a terapii a to i v případě, že dítě pláče.

  • U terapie doporučuji přítomnost jednoho nebo obou rodičů. Ale více dospělých osob z řad příbuzenstva a známých již není příliš vhodné, protože tím může být narušen klid potřebný pro dítě při terapii.

Po ošetření Osteodynamikou® :

  • Aby mohly být tyto techniky co nejúčinnější, je potřeba alespoň 3 dny po ošetření dodržet klidový režim a dítě nepřetěžovat. Samozřejmostí je také správná manipulace s dítětem a správné podpírání hlavičky u nejmenších dětí.

  • Dítě může být první dny po ošetření více plačtivé, unavenější, může hůře spát nebo naopak více spát a někdy může mít rodič pocit, že se stav jeho dítěte po ošetření o něco zhoršil. Tělo potřebuje čas a klid na regeneraci a přenastavení správných pohybových vzorců. Většinou se výše zmíněné stavy do týdne až 10 dní postupně upraví. Naprostou prioritou je v těchto prvních dnech blízký kontakt a přítomnost alespoň jednoho z rodičů (čím je dítě mladší, tím je tato potřeba důležitější) a také teplo a klid.

  • Je samozřejmé že u některých zdravotních potíží je velice vhodné nebo i nezbytné také podstoupení fyzioterapie či dalších rehabilitačních technik. Ale aby bylo ošetření Osteodynamikou® co nejefektivnější a šetrné, organizmus potřebuje čas na regeneraci a proto není vhodné přibližně týden po ošetření provádět jiné procedury. Ideální je v těchto případech u daného pacienta vzájemná spolupráce s ostatními terapeuty či fyzioterapeuty, aby byly terapie a jejich návaznost na sebe sestaveny co nejlépe a jejich účinek byl co nejlepší.

  • Nosit po ošetření dítě v šátku či nosítku nebo nenosit? Pokud to není pro pohodu dítěte nezbytné, tak je lepší na první 3 dny nošení omezit. Ale pokud je to hlavní a někdy i jediná možnost, kdy se dítě uklidní, tak určitě nosit. Samozřejmostí je však správný úvaz a vhodný šátek či nosítko. Zde opět převažuje priorita blízkého kontaktu s rodičem, která je zejména u miminek a malých dětí prvořadá, omezí stres a podpoří regenerační procesy v těle dítěte. 

Rodiče jsou vždy o těchto skutečnostech před terapií poučeni. Četnost potřebných ošetření je individuální a vše s rodiči zkonzultujeme během terapie. V případě dotazů je možné mě kontaktovat na tel. čísle 734 251 500 nebo prostřednictvím e-mailu: jankari.vet@seznam.cz